Kryptozoologia
 
Strona główna / Nietypowe zwierzęta / Mutacje / Mike - sławny bezgłowy kurczak (żył ponad rok bez głowy) Najlepsze zdjęcia ·  Nowe zdjęcia    


Rejestracja
Użytkownik:

Hasło:

Zalogować automatycznie przy następnej wizycie?

» Zapomniałem hasła
» Rejestracja
Losowe zdjęcie

Jenny Haniver
Jenny Haniver
Hits: 7129


27.06.2017


Cryptozoology.com
Slavian Carnivorans Project


Poprzednie zdjęcie:
Kurczak - czteronogi  
 Następne zdjęcie:
Mike - sławny bezgłowy kurczak (żył ponad rok bez głowy)

Mike - sławny bezgłowy kurczak (żył ponad rok bez głowy)
Mike - sławny bezgłowy kurczak (żył ponad rok bez głowy)


Mike - sławny bezgłowy kurczak (żył ponad rok bez głowy)
Data: 26.01.2007 22:27
Wyświetleń: 50406
Pobrań: 0
Ocena: 4.67 (62 głosów)
Wielkość pliku: 113.6 KB
Dodał: Chupas
Mike (ur. kwiecień 1945 - zdechł w marcu 1947) – kogut z rasy Wyandotte, który żył 18 miesięcy po odcięciu głowy.

W poniedziałek 10 września 1945, farmer Lloyd Olsen z miasta Fruita w stanie Kolorado miał przyjmować teściową na kolacji. Żona wysłała go do kurnika, żeby zabił kurczaka. Olsen wybrał pięcioipółmiesięcznego Mike'a. Ponieważ dość wysoko przymierzył topór, większość pnia mózgu została w górnej, nie obciętej części kręgosłupa, ocalało także jedno ucho. Kurczak Mike stracił możliwość widzenia i gdakania, jednak nadal mógł słyszeć i regulować podstawowe funkcje życiowe.

Pomimo utraty dużej części tak ważnego organu, kurczak nadal wykazywał chęć do życia. Usiłował nawet nastroszyć się i zapiać, choć bez głowy nie było to możliwe. Gdy ptak przez dłuższy czas pozostawał przy życiu, Olsen zdecydował zatroszczyć się o Mike'a - karmił go drobnym ziarnem i płynami przez zakraplacz. Kurczak dość dobrze utrzymywał równowagę, chodził dość pewnie i spał na grzędzie. Codziennie o świcie usiłował zapiać, co brzmiało jak bulgotanie. Mike dość często jednak dusił się swoim śluzem, który rodzina Olsena usuwała za pomocą strzykawki.

Brak głowy nie zahamował także wzrostu Mike'a, który w momencie ścięcia ważył 1,1 kg, a przytył do 3,6 kg, zanim zdechł.

Wkrótce osobliwość została zauważona przez szersze gremium. Bezgłowy kurczak stał się atrakcją w objazdowym muzeum dziwnych stworzeń takich jak np. dwugłowe cielę. Zdjęcia Mike'a zamieszczały także różnorodne gazety i magazyny. Sam Olsen został ostro skrytykowany przez ówczesnych obrońców praw zwierząt, którzy uważali, że nie powinien zostawiać przy życiu tak okaleczonego ptaka.

Same pokazy były dość dochodowym przedsięwzięciem. Olsen, który za wejście żądał 25 centów, zarabiał miesięcznie do 4.500 ówczesnych dolarów (50.000 w obecnej wartości). Zakonserwowana głowa ptaka także była pokazywana, lecz nie była to oryginalna głowa Mike'a, bo ta została zjedzona przez kota.

Mike zdechł w marcu 1947 w motelu w Phoenix, kiedy Olsen zatrzymał się na noc w trakcie podróży do domu z tournée. Mike dostał duszności w środku nocy. Ponieważ Olsen zapomniał zabrać strzykawki z miejsca ostatniego pokazu, nie zdołał uratować kurczaka.

(Info: Wikipedia)

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęciaPoprzednie zdjęcie:
Kurczak - czteronogi  
 Następne zdjęcie:
Mike - sławny bezgłowy kurczak (żył ponad rok bez głowy)

 

Copyright 2004 - 2009 © by KryptoZoo · Graphics by Ivellios